Nastaviť domácu počítačovú sieť - PC servis, domáce sieteNastaviť domácu počítačovú sieť - PC servis, domáce siete

Nastaviť domácu počítačovú sieť

Ponúkame portfólio nasledovných služieb
Inštalácia domácej počítačovej siete (WiFi alebo kábel) už za 25€ (Inštalácia WiFi siete = router + ďalšie 3 zariadenia).
Za 50€ Balík INŠTAL SIEŤ = návrh, router + ďalšie 3 zariadenia, tlačiareň, odzálohovanie, zaškolenie, výjazd + BONUSY.
V prípade záujmu dodáme vhodný router za skvelú cenu, zaručujeme jeho funkčnosť na danom type pripojenia do internetu.
Ak máte záujem o niektorú našu službu alebo ste ju nenašli v cenníku, neváhajte a napíšte nám alebo nás kontaktujte priamo.
Zapojenie internetu
Pripojenie jedného počítača na internet - pokiaľ ste u poskytovateľa zakúpili samoinštalačný balíček a neviete si rady alebo by ste to radšej nechali na odborníkov.
Prepojenie viacerých PC v domácej počítačovej sieti (drôtovej, aj bezdrôtovej)
Často je potrebné preniesť dáta alebo súbory z jedného počítača na druhý. Väčšina počítačov disponuje sieťovou kartou, prípadne WiFi (bezdrôtová počítačová sieť) alebo čo len USB konektorom. Zrealizovať takéto prepojenie je nenáročné (aj finančne a niekedy stačí len vhodné nastavenie).
Mnohé domácnosti majú viacero počítačov. Ale nemusia to byť len počítače, súčasťou domácej počítačovej siete môžu byť aj herné konzoly (napr. Wii, Xbox, Playstation 3, Playstation Portable - PSP), mobilné telefóny (napr. iPhone, rôzne typy tzv. Smartphone), prehrávače DVD-BluRay-DivX, domáce multimediálne centrá a v neposlednej rade notebooky. Potenciál takýchto zariadení sa často prejaví, keď sú zariadenia schopné spoľahlivo komunikovať - keď sú prepojené do počítačovej siete.
Riešenie bezpečnostných rizík
Bezdrôtové siete získali v poslednej dobe veľkú popularitu, ale už menej sa hovorí o bezpečnostných rizikách. Nejde len o to, aby sa nikto nemohol na Vašu WiFi sieť pripojiť a využívať Vaše pripojenie do internetu. Podľa nás je minimálne rovnako doležité, ak nie dôležitejšie, zabezpečiť, aby nikto nemohol odpočúvať a sledovať Vašu komunikáciu a nezískal citlivé informácie - napríklad heslá do Vášho mailu. Tu prichádza na rad kryptovanie bezdrôtovej siete, ktoré samo o sebe nie je dostatočnou ochranou. Minimálne kombinácia s SSL prístupom k Vašim mailom je potrebná.
To všetko posúdime, zhodnotíme a navrhneme riešenie.
Doporučenie vhodných WiFi zariadení
  • Pre pripojenia typu Chello, LAN, Fibernet router už za 20€ (ZyXEL NBG418v2 300Mbps router s WiFi 802.11b/g/n prístupovým bodom a so 4 portovým Fast Ethernet switchom 10/100Mbps).
  • Pre pripojenia typu DSL/ADSL router už od 60€.
  • Na pripojenie klientov (počítač alebo notebook) bez WiFi rozhrania vhodné USB adaptéry už od 15€ (USB 2.0 adaptér na pripojenie PC alebo notebooku do bezdrôtovej siete. Štandard IEEE 802.11g, 2,4 GHz, prenosová rýchlosť 300Mbps, WEP 64/128bit kryptovanie, WPA, WPA2, anténa so ziskom 1,5 dB).
  • Sieťové karty, káble, antény podľa potreby a požiadaviek.
Príklad zložitejšej domácej počítačovej siete:
Domáca sieť
V diagrame vidíme domácu počítačovú sieť, ktorá pozostáva z dvoch segmentov:
  • lokálna počítačová sieť - LAN - na ktorú je pripojený stolný počítač - PC (k nemu je cez USB pripojená tlačiareň alebo multifunkčné zariadenie),
  • bezdrôtová sieť - WiFi - na ktorú sú pripojené zariadenia - notebook, iPhone, PDA, PlayStation 3 alebo akékoľvek iné ktoré je schopné komunikovať cez WiFi.

Obidve siete sú spojené pomocou routera a pripojené na káblový modem (pri pripojení do verejného internetu cez káblový internet) a cez ten do internetu. Podobne by to vyzeralo aj v pri konfigurácii pripojenia cez ADSL alebo FiberNet, rozdiel by bol len v tom, že router a káblový modem by boli skonsolidované do jedného zariadenia.
Príklad jednoduchej domácej počítačovej siete:
Jednoduchá domáca sieť
Na obrázku ide o veľmi jednoduché riešenie postavené pomocou ADSL routera s WiFi ktorý v sebe obsahuje všetko potrebné na realizáciu pripojenia do internetu cez ADSL, ale aj domácej bezdrôtovej siete WiFi pre zariadenia ako notebook a v poslednej dobe aj tlačiarne, ktoré sa dodávajú s možnosťou pripojenia cez WiFi do domácej siete.
Toto riešenie je vhodné aj pre malé firmy - tzv. SOHO (Small Office - Home Office) - počet počítačov nedoporučujeme viac ako 15. V notebookoch je WiFi sieťová karta väčšinou integrovaná, pre stolné počítače je možné ju dokúpiť alebo ich spojiť do metalickej (drôtovej) siete a pripojiť na ADSL router s WiFi pomocou kábla.
Podobný diagram, ale s konkrétnymi údajmi potrebnými na nastavenie zariadení, ako aj so všetkými potrebnými detailami a doporučeniami (vrátane bezpečnostných), je súčasťou dokumentu, ktorý dodávame pri objednaní návrhu alebo realizácie domácej počítačovej siete. Dodávka obsahuje aj podrobný dokument so všetkými nastaveniami, aby bola sieť dostatočne výkonná, spoľahlivá, bezpečná a podľa požiadaviek zákazníka.
Ak máte otázky, napíšte nám alebo nás kontaktujte priamo.


Uvedené ceny sú vrátane DPH.